15 февраля 2019

Оскарження постанови патрульної поліції про накладення штрафу. Зразок адміністративного позову про оскарження постанови поліції

За порушення Правил дорожнього руху України (надалі – ПДР України) працівники патрульної поліції мають право притягувати водіїв до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

При цьому, якщо  стаття, за якою водій притягається до відповідальності не передбачає позбавлення права керування транспортними засобами, то у такому випадку протокол про адміністративне правопорушення не складається, а працівник патрульної поліції одразу виносить постанову про притягнення водія до адміністративної відповідальності за порушення ПДР України.

При цьому, постанова у справі про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Скаргу (адміністративний позов) на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Цей строк, при наявності поважних причин його пропуску може бути поновлений судом за заявою позивача, але краще намагатися подати скаргу у десятиденний строк.

Оскаржити штраф можна до місцевого суду за місцем реєстрації місця проживання позивача, шляхом подачі адміністративного позову.

Адміністративний позов складається у двох екземплярах (по кількості сторін у справі).

Поради при оскарженні постанови:

1. Зверніть увагу на правильність заповнення постанови, наявності усіх заповнених полів, даних, суті адміністративного правопорушення. Чи вказано місце, час скоєння правопорушення, зазначено транспортний засіб, його марка, модель, реєстраційний номерний знак, тощо;

2. Зверніть увагу чи відповідає стаття за якою вас притягають до адміністративної відповідальності суті правопорушення, дійсним обставинам справи;

3. Зверніть уваги чи відповідає формулювання Правил дорожнього руху України за порушення яких вас притягають до адміністративної відповідальності обставинам скоєння адміністративного правопорушення;

4. Якщо фактично розгляду справи не було (не досліджувались докази, не допитувалися свідки, вам не роз’яснювали права, вам не дали можливість заявити клопотання, скористатися послугами адвоката, не надали можливості надати власні пояснення, тощо ), у позові акцентуйте увагу на цьому.

5. Зверніть увагу чи є докази скоєння вами адміністративного правопорушення.

За подання позову про оскарження постанови поліції за притягнення до адміністративної відповідальності сплачувати судовий збір не треба. Позивачі за цією категорією справ звільнені від сплати судового збору. Про це теж необхідно вказати в позові.

Зразки скарги (ці позову з реальних справ і вони були задоволені, а постанови поліції скасовані) 2019:

Зразок адміністративного позову щодо оскарження постанови поліції за ч.2 ст.122 КУпАП;

Зразок адміністративного позову про оскарження постанови про адміністративне правопорушення за ст.121 КУпАПCopyright 2020. All rights reserved.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *